
ETP S.A.
ETP Spółka Akcyjna jest unikalnym połączeniem usług z zakresu: budownictwo hydrotechniczne i inżynieryjne, montaż systemów elektrycznych, energetyka.
Dzięki synergii wszystkich linii biznesowych oferujemy produkty i usługi o wysokim standardzie w Polsce i na świecie. Harmonijny wzrost oraz skuteczność w podstawowych obszarach działalności, a także dywersyfikacja na nowe segmenty rynku pozwalają nam elastycznie reagować na wyzwania globalnej gospodarki.
Angażujemy z całą pasją eksperckie kompetencje, korzystne rozwiązania organizacyjne oraz innowacyjne technologie aby sprostać oczekiwaniom naszych Klientów.
ETP Spółka Akcyjna
ul. Siemianowicka 5a, 40-301 Katowice
tel. +48 32 2599 675
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zakres działalności
ETP Spółka Akcyjna powstała z połączenia firm Energopol-Katowice S.A. i TP-Elbud S.A., a jej historia sięga roku 1992. Od początku istnienia harmonijnie rozwijamy działalność w podstawowych obszarach operacyjnych.
- Budownictwo hydrotechniczne i inżynieryjne
- Budownictwo dla przemysłu chemicznego i petrochemicznego
- Montaż systemów elektrycznych
- Energetyka
- Dbałość o wysokie standardy jakości, produkcja z najlepszych komponentów
- Terminowość, rzetelność, zorientowanie na potrzeby Klienta
ETP Elektro w Grupie Kapitałowej ETP S.A.
Zarząd ETP Spółka Akcyjna informuje, że z dniem 1 września 2020 roku w ramach zmiany reorganizacyjnej wydzielono część działalności w zakresie Prefabrykacji Szaf i Rozdzielnic Elektrycznych, w postaci samodzielnego podmiotu ETP Elektro Sp. z.o.o. z siedzibą w Bierawie ul. Gliwicka 8, 47-240 Bierawa, (NIP PL7491961970, REGON 532457288, KRS 0000216892).
ETP S.A. posiada pakiet większościowy w spółce ETP Elektro, która funkcjonuje w ramach struktur Grupy Kapitałowej ETP S.A., prowadząc działalność w zakresie produkcji i montażu urządzeń elektrycznych średnich i niskich napięć, w tym rozdzielnic wykonywanych w systemach SIEMENS SIVACON® S8, S4, 8PT oraz szaf sterowniczych, szaf zabezpieczeniowych oraz szaf automatyki i innych urządzeń elektrycznych.
Modernizacja kanałów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich
Kanały na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich zostaną zmodernizowane.
W dniu 28 lipca 2020 r. nad Kanałem Gruwaldzkim Zastępca Prezesa Wód Polskich Robet Chciuk oraz Wiceprezes Zarządu ETP S.A. podpisali umowę na remont pierwszych trzech: Gruwaldzkiego, Tałckiego i Mioduńskiego.
Kodeks Postępowania ETP S.A.
Kodeks Postępowania ETP S.A.
Podstawowym fundamentem działalności i elementem strategii ETP S.A. jest prowadzenie biznesu w sposób odpowiedzialny – zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności. Kodeks postępowania ETP S.A. stanowi świadectwo zobowiązania się ETP S.A. do przestrzegania najwyższych standardów etycznych, uczciwości i zrównoważonego rozwoju, opartych na zasadach odpowiedzialności społecznej w prowadzonej działalności gospodarczej, w tym we współpracy z dostawcami/podwykonawcami i/lub partnerami biznesowymi.
Kodeks Postępowania ETP S.A. określa minimalne standardy pracy i działalności, których powinni przestrzegać wszyscy dostawcy/podwykonawcy i/lub partnerzy biznesowi ETP S.A., przestrzegając jednocześnie wszystkie regulacje prawne związane z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz dążyć do stosowania jak najlepszych praktyk biznesowych. Oczekujemy od swoich potencjalnych dostawców/podwykonawców i/lub partnerów biznesowych, że zastosują oni w swojej działalności oraz w stosunku do swoich poddostawców i/lub podwykonawców standardy niniejszego Kodeksu Postępowania ETP S.A.
Niniejszy Kodeks Postępowania ETP S.A. definiuje podstawowe zasady i wymogi, w oparciu, o które opierać powinna się działalność biznesowa każdego z naszych dostawców/podwykonawców i partnerów biznesowych. Do zasad tych należą:
1. PRZESTRZEGANIE PRAWA
Każdy dostawca/podwykonawca i/lub partner zobowiązany jest:
- we wszystkich obszarach prowadzonej przez siebie działalności przestrzegać i stosować się do ustaw, rozporządzeń oraz innych obowiązujących przepisów prawa krajowego, prawa Unii Europejskiej oraz prawa międzynarodowego;
2. ZAKAZ KORUPCJI I ŁAPÓWKARSTWA, RELACJE Z INTERESARIUSZAMI
Każdy dostawca/podwykonawca i/lub partner biznesowy zobowiązany jest:
- nie proponować, nie wręczać i nie obiecywać bezpośrednio lub pośrednio gratyfikacji pieniężnych lub innych korzyści majątkowych czy usług, jakimkolwiek osobom lub podmiotom, które mogłyby wywrzeć wpływ na podejmowane przez te osoby lub podmioty decyzje biznesowe lub w celu nakłonienia tej osoby lub podmiotu do postępowania wbrew powierzonym jej obowiązkom w celu uzyskania, otrzymania lub nakierowania sprawy, albo zapewnienia jakiejkolwiek innej korzyści gospodarczej;
- unikać sytuacji mogących powodować zaistnienie lub możliwość znalezienia się w sytuacji konfliktu interesów; nie działać sprzecznie z obowiązującymi przepisami prawa regulującymi zasady konkurencji;